NEDEN ÖZGÜN KAMPÜS?

KAMPÜS STANDARTLARINDA TEMEL LİSE, YGS’DE SAĞLADIĞIMIZ %100 BAŞARI

Kampüs sistemiyle 12 Kişilik sınıflarda eğitim, temel lise ders tekrarları, sınıf etütleri, gerektiğinde birebir çalışma, sınırlı kontenjan, az öğrenci, disiplin, yoğun takip ile özel ders formatında üniversite hazırlık çalışmaları, her hafta YGS & LYS deneme sınavları ve çözümleri.

EĞİTİMDE TOPLAM KALİTE

BUTİK EĞİTİM HİZMETİ
Okulların büyük olması onların daha iyi olduğu anlamına gelmemektedir. Okul büyüklüğü arttıkça okulun esnekliği, farklı kapasite ve gereksinimleri olan öğrencilerin bu gereksinimlerini karşılamasını zorlaştırmaktadır. Okul büyüyüp karmaşıklaştıkça öğretmenler, öğrenciler ve yöneticiler, göstermeleri gereken performansı yeterince ortaya koyamamaktadır. Araştırmalar okul büyüklüğü arttıkça özellikle öğrencilerin okul terk oranlarının da arttığını göstermiştir. Sosyolojik analizler öğrencilerin butik okullarda daha mutlu olduklarını ve katılım ve devam düzeylerinin arttığını göstermiştir.
(Kaynakça: The Way Schools Work: A Sociological Anaylysis of Education)


12 KİŞİLİ SINIFLARDA BUTİK EĞİTİM / TEMEL LİSE
4-6 KİŞİLİK ÖZEL DERS GRUPLARI İLE ÜNİVERSİTE HAZIRLIK ÇALIŞMALARI
SINIRLI KONTENJAN, AZ ÖĞRENCİ, ÇOK İLGİ

TAM GÜN EĞİTİM
Özgün Kampüs’te dersler, etüt etkinlikleri ve masa başı özel ders grup çalışmaları hafta içi mesai günlerinde yapılacaktır. Hafta sonu cumartesi günü ders dışı etkinlikler (her hafta sonu hazır bulunuşluk sınavları, üniversite hazırlığa yönelik deneme sınavları, deneme sınavlarının çözümleri, rehberlik görüşmeleri, eğitim ve kariyer seminerleri) yapılacaktır.

ÜCRET UYGUNLUĞU
Eğitim nispeten maliyetli bir sektör. Eğitim maliyetlerini etkileyen pek çok değişken var. Sunduğunuz hizmet, bu hizmeti sunan öğretmen niteliğiniz, bulunduğunuz lokasyon, vergileriniz, kiranız… gibi pek çok etken bu ücretlerin oluşmasında temel belirleyici. Biz eğitimde nitelikten ödün verilerek sunulan ucuzculuğun sakıncalı olduğunu düşünüyoruz. Özgün Kampüs Temel Lisesi uygun ücret politikasıyla velilerin bu sorunu yaşamayacakları bir sistem sunmaktadır. Bunu yaparken de asla kaliteden ödün vermeyecek: nitelikli, bilimsel ve insan odaklı bir eğitim anlayışıyla tüm öğrencilerine hizmet sunacaktır

ÜNIVERSİTEYE HAZIRLIKTA ENGİN DENEYİM
Özgün Kampüs, yıllardır Kemalpaşa’da faaliyet gösteren Zafer dershanesinin Bursa’da yeni binasında dönüşmesi ile açılmaktadır. Ayrıca Bursa’da da 13 yıldır faaliyet gösteren özel ders ofislerimizle beraber deneyimlerimizi bu uğurda kullanacak ve geçmişte olduğu gibi bundan sonra da gençleri nitelikli üniversitelerle buluşturacaktır

KOLAY ULAŞILABILIRLIK
Bursa’nın merkezi yerinde (Nilüfer metro istasyonu arkası Carrefour karşısı Eker yanı) bulunan Özgün Kampüs öğrencilerin ulaşımına kolaylık sağlarken, servis ihtiyacını da ortadan kaldırıyor.(isteğe bağlı servis hizmetimiz olacaktır)

TECRÜBELI ÖĞRETMEN KADROSU
Özgün Kampüs deneyimli ve uzman öğretmen kadrosu ile fark yaratacaktır. ÖZGÜN KAMPÜS Temel Lisesi öğrencilerini meslek seçimine, kariyer planlamasına ve üniversite giriş sınavlarına uzman psikolog, sertifikalı eğitim koçları ve alanında uzman dershane deneyimi olan öğretmen kadrosu ile eksiksiz hazırlar.

DİSİPLİN, TECRÜBE, YETKİNLİK.

ZENGİN YAYIN VE SINAV DESTEĞİ
ÖZGÜN KAMPÜS Temel Lisesi özgün ders materyalleri ile öğrenciyi doğru bilgiye hızla ulaştırır. Online ödev takip sistemi ile öğrencisinin gelişimini yakından takip eder. Her hafta sonu deneme sınavı öğrencilere o haftaya ait konular üzerine deneme sınavı yapılarak öğrencilerin eksikleri belirlenir ve özel çalışma programı düzenlenir. Ayda en az bir seferde genel konulardan deneme sınavı yapılarak en iyi geri dönüş elde etme amaçlanmaktadır.

ÖĞRENCİLERİMİZE UYGUN SOSYAL ETKİNLİKLER

a) Ders Dışı Eğitim Etkinlikleri
b) Sosyal ve Kültürel etkinlikler olmak üzere iki ana kategoride toplanmıştır.

Eğitim etkinlikleri; sınav denemeleri, etüt uygulamaları, kütüphane ve çalışma salonları etkinlikleri, laboratuar çalışmaları, mesleki ve psikolojik test uygulamaları şeklinde adlandırılabilir. Eğitim etkinliklerinin tamamı öğretmenlerin gözetim ve denetiminde yürütülür.

Sosyal ve kültürel etkinlikler; kapsamında ise kulüp çalışmaları, kariyer yönetimi, okul meclisi yer alır. Bu çalışmalar da danışman öğretmenler ve uzman rehber öğretmenlerin denetim ve gözetiminde sürdürülür.

ÖDEVSİZ EĞİTİM UYGULAMASI
Öğrencinin konuları pekiştirmesi için verilen ödevler okul saatleri içerisinde yapılır. Böylece öğrencinin dinlenme, entelektüel gelişimini sağlama, ailesi ile zaman geçirerek duygusal olarak beslenme ihtiyacı evde karşılanmış olur. Okulda yapılan ödevler kararlılıkla takip edilerek geri bildirimleri sağlanır. Öğrenciye okul dışı zamanları için kitap okuma, sosyal sorumluluk projelerine katılma, ilgi alanı ile ilgili araştırma yapma gibi görevlendirmeler yapılır.

Öğrencinin konuları pekiştirmesi için ayrıca eve de ödev verilmesi gereken durumlarda ödev verilip titizlikle kontrolü yapılacaktır.

ÖZEL YENİ KAMPÜS BİNASİ
İş hanı katında değil, sadece okula ait; 4katlı, bahçeli binası ile çocuklarımızın daha güvenli, huzurlu bir ortamda eğitim alma imkanı..

Bunca özel ve temel lisenin arasında, öğretmen kadrosu ve diğer personeli ile, eğitim ve ders programı uygulamasında fark yaratan ÖZGÜN KAMPÜS TEMEL LİSESİ eğitimde öncü olmaya devam edecek.

Az kişilik sınıflarda, Dopdolu ders programına ek olarak her gün masa başı özel ders formatında üniversite hazırlık çalışmaları, her cumartesi düzenli deneme sınavları, eğitim koçluğu, düzenli rehberlik görüşmeleri gibi özel hizmetlerle öğrencinin hedeflerine ulaşması için en doğru adres ÖZGÜN KAMPÜS TEMEL LİSESİ’dir.